21.09 / Meniny má Matúš

Colníci zhabali tony tabaku a tisícky škatuliek cigariet, výrobcom hrozia roky za mrežami (foto)

12.08.2020 15:59

Na akcii sa spolupodieľali členovia Kriminálneho úradu finančnej správy a príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava.

12.8.2020 (Webnoviny.sk) - Príslušníci finančnej správy v stredu 12. augusta v obci Dolná Streda zaistili tony tabaku a tisícky škatuliek cigariet. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová. V skladových priestoroch našli aj ďalšie komponenty na výrobu nelegálnych cigariet. Škodu na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na viac ako 1,5 milióna eur. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trestná sadzba tri až osem rokov. Na akcii sa podieľali členovia Kriminálneho úradu finančnej správy a príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. „Pri prehliadke v obci Dolná Streda zaistili 930,5 kilogramu rastlinnej tabakovej sušiny v kartónových škatuliach, 50 kusov paliet s obalmi na cigarety známych značiek, štyri kusy paliet s kotúčmi papiera na výrobu cigariet, 346 kusov krabíc s filtrami na výrobu cigariet a 3 231 kusov spotrebiteľských balení cigariet známych značiek neoznačených slovenskou kontrolnou známkou. Škodu v tomto prípade vyčíslili na približne 6 500 eur," priblížila Skokanová. V areáli skladu našli príslušníci finančnej správy aj zaparkovaný plachtový náves s 99 kusmi kartónových škatúľ s obsahom rastlinnej tabakovej sušiny v celkovom množstve 18 938 kg. V tomto prípade vyčíslili škodu na takmer 1 524 000 eur. V prípade pokračujú ďalšie procesné úkony.

Viac k témam: cigarety, colníci, Kriminálny úrad Finančnej správy, pašeráci
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci zhabali tony tabaku a tisícky škatuliek cigariet, výrobcom hrozia roky za mrežami (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.