27.02 / Meniny má Alexander

Obyvatelia tlačia na francúzsku vládu, chcú povinné nosenie rúšok na pracoviskách i na verejnosti

15.08.2020 17:17

Nosenie rúšok na verejnosti, i na otvorených priestranstvách, je v súčasnosti povinné v stovkách francúzskych miest, no tieto pravidlá sa naprieč krajinou rôznia.

15.8.2020 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku stúpa tlak na vládu, aby zaviedla povinnosť nosiť ochranné rúška na všetkých pracoviskách i na verejnosti. Dôvodom je rastúci počet prípadov nákazy novým koronavírusom. Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku Parížska polícia v sobotu posilnila kontrolu nosenia masiek v zónach, kde predstavitelia hlavného mesta nariadili ich povinné nosenie, ako napríklad v okolí múzea Louvre a nákupnej oblasti Champs-Elysees. Nariadenia sa rôznia Polícia môže prikázať zatvorenie kaviarne, reštaurácie či baru alebo zakázať akékoľvek zhromaždenie viac ako desiatich ľudí v prípade, že účastníci nedodržiavajú sociálne odstupy a ďalšie hygienické opatrenia. Viac o téme: Koronavírus Zavedenie opatrení Vo výzve zverejnenej v denníku Libération vyzvala skupina zdravotníckych pracovníkov na opätovné zavedenie práce z domu, ktorú Francúzi po dvoch mesiacoch prísnych obmedzení vo veľkej miere zrušili. Francúzsko v piatok zaznamenalo ďalších 2 800 prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje nárast oproti niekoľkým stovkám, ktoré denne pribúdali pred mesiacom. Veľká Británia v tejto súvislosti od soboty zaviedla povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z Francúzska. Francúzi v piatok na nariadenie reagovali vyhlásením, že recipročne zavedú rovnaké opatrenia pre ľudí prichádzajúcich z Británie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku, ochranné rúška, výzva, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia tlačia na francúzsku vládu, chcú povinné nosenie rúšok na pracoviskách i na verejnosti © SITA Všetky práva vyhradené.