08.03 / Meniny má Alan(a)

V Poľsku za deň pribudlo rekordné množstvo pozitívne testovaných na koronavírus

21.08.2020 21:01

Za nárastom prípadov sú podľa hovorcu rezortu zdravotníctva ľudia vracajúci sa z dovoleniek a veľké rodinné zhromaždenia, ako sú svadby.

21.8.2020 (Webnoviny.sk) - Poľsko za uplynulý deň zaznamenalo 903 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najväčší denný prírastok v krajine od začiatku pandémie. Zároveň tiež potvrdili 13 úmrtí. Podľa hovorcu poľského ministerstva zdravotníctva je nedávny nárast prípadov výsledkom toho, že sa ľudia vracajú sa z dovoleniek a zhromažďujú sa na veľkých rodinných stretnutiach, ako sú svadby. Viac o téme: Koronavírus Aj napriek zvyšujúcim sa počtom infekcií v krajine naďalej plánujú otvoriť školy 1. septembra, v najhoršie zasiahnutých oblastiach však možno budú podľa hovorcu platiť lokálne výnimky. Poľsko znovu zaviedlo reštrikcie proti šíreniu koronavírusu, vrátane povinnosti nosiť rúško vo verejných priestoroch, v 19 z 380 okresov. Na zoznam možno čoskoro pribudnú aj mestá Krakov a Katovice, uvádza spravodajský portál BBC. Celkovo Poľsko eviduje 60 281 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 1 938 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, ochranné rúška, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Poľsku za deň pribudlo rekordné množstvo pozitívne testovaných na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.