27.02 / Meniny má Alexander

Redaktor rozhlasového okruhu Rádio_FM sa nakazil koronavírusom, RTVS sprísňuje opatrenia

28.08.2020 18:17

V týchto dňoch RTVS pristupuje k celkovému sprísneniu protiepidemiologických opatrení v súvislosti so šírením koronavírusu.

28.8.2020 (Webnoviny.sk) - Online redaktor rozhlasového okruhu Rádio_FM bol pozitívne testovaný v súvislosti s ochorením COVID-19. Pri prvých príznakoch ochorenia telefonicky nahlásil túto skutočnosť svojmu nadriadenému. Na základe toho mu bola nariadená práca z domu a testovanie na ochorenie COVID-19. V tlačovej správe o tom informoval PR manažér Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Filip Púchovský. Zriaďujú svoj krízový štáb Ako ďalej priblížil, na základe zistených skutočností RTVS aktivovala Smernicu o krízovom riadení počas pandémie. Tá počíta s rozdelením zamestnancov do viacerých samostatných tímov a tiež s testovaním zamestnancov na nový koronavírus. RTVS zároveň zriaďuje krízový štáb, ktorý bude priebežne vyhodnocovať situáciu a prijímať okamžité opatrenia v súvislosti s predmetnou smernicou. Podľa Púchovského je RTVS materiálne vybavená ochrannými a dezinfekčnými pomôckami aj na prípadnú druhú vlnu pandémie koronavírusu. Znovu zavádzajú prácu z domu Púchovský tiež informoval, že RTVS sa riadi všetkými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a stále platí povinnosť nosenia ochranného rúška vo všetkých vnútorných priestoroch televízie a rozhlasu. Zamestnanci sú zároveň povinní dodržiavať zvýšenú frekvenciu umývania rúk a používať dezinfekciu, ktorá je k dispozícii v priestoroch televízie a rozhlasu. Okrem povinného nosenia rúšok, dodržiavania minimálne dvojmetrových odstupov, častej dezinfekcie rúk, sa to týka aj zvýšenej frekvencie dezinfekcie priestorov a vzduchotechniky, znovuzavedenia práce z domu a povinnej izolácie v prípade návratu zamestnancov z rizikových krajín.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Redaktor rozhlasového okruhu Rádio_FM sa nakazil koronavírusom, RTVS sprísňuje opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.