16.01 / Meniny má Kristína

Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám

29.08.2020 18:59

"Je normálne, že chceme európske riešenie, a to z dôvodu potreby zaručenia bezpečnosti našej komunikácie," povedal prezident Macron.

29.8.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron potvrdil, že nevylúči čínsku značku Huawei z pripravovaných 5G sietí. Dodal však, že Francúzsko uprednostní európske spoločnosti ako Ericsson a Nokia. Dôvodom je zaručenie bezpečnosti. Francúzsky líder sa o tom rozprával v piatok v Paríži s čínskym ministrom zahraničných vecí. Vyhlásil, že čínskeho prezidenta už informoval o preferenciách krajiny s tým, že "on by spravil na jeho mieste to isté". "Je normálne, že chceme európske riešenie, a to z dôvodu potreby zaručenia bezpečnosti našej komunikácie," povedal prezident novinárom. Francúzska vláda sa vyjadrila, že nedovolí používanie 5G technológií od firmy Huawei na ochranu vojenských základní, jadrových zariadení a iných "citlivých miest". Huawei čelí kritike zo strany Spojených štátov amerických, ktoré firmu považujú za bezpečnostnú hrozbu.

Viac k témam: 5G sieť, bezpečnostné riziko, hrozba
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám © SITA Všetky práva vyhradené.