21.09 / Meniny má Matúš

Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári

15.09.2020 14:26

Poľský turista nebol schopný pokračovať samostatne v zostupe, letel pre neho vrtuľník.

15.9.2020 (Webnoviny.sk) -

Dnes bola Horská záchranná služba (HZS) požiadaná o pomoc pre 30-ročného poľského turistu, ktorý sa nachádzal na turistickom chodníku nad „Ohniskom“ vo Veľkej Studenej doline.

Z dôvodu vyčerpania a dehydratácie následkom zdravotných ťažkostí ešte z predchádzajúceho dňa nebol schopný pokračovať v zostupe. Informuje o tom HZS na svojej internetovej stránke.

O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu, ku ktorým sa na heliporte v Starom Smokovci pridal záchranár HZS a spoločne smerovali do doliny.

Horský záchranár bol pomocou palubného žeriava vysadený pri turistovi. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a príprave na transport boli záchranár spolu s pacientom evakuovaní z terénu a letecky transportovaní na heliport v Starom Smokovci. Tu bol pacient odovzdaný do starostlivosti lekárke VZZS a letecky dopravený do nemocnice v Poprade.Viac k témam: Horskí záchranári, poľský turista, Veľká Studená dolina, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyčerpaný turista nezvládol zostup vo Veľkej Studenej doline, na pomoc mu leteli horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.