16.04 / Meniny má Dana, Danica

Progresívne Slovensko vyzýva na dekriminalizáciu marihuany, obeťami sú aj rodiny či blízki ľudia

22.09.2020 17:16

Strana upozornila, že súčasná drogová politika štátu založená na kriminalizovaní rekreačných užívateľov marihuany dlhodobo neprináša požadované výsledky.

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva vládu, poslankyne a poslancov, aby prijali zmenu trestnej legislatívy, ktorou sa marihuana dekriminalizuje. Podľa Progresívneho Slovenska sa musí zmeniť aj koncept a prístup na úrovni štátu k tejto problematike. V tlačovej správe, ktorú zaslal Ľuboš Konečný, o tom informovalo Progresívne Slovensko. Hnutie zároveň upozornilo, že súčasná drogová politika štátu založená na kriminalizovaní rekreačných užívateľov marihuany dlhodobo neprináša požadované výsledky, pričom obeťou takto nastavených zákonov sú reálni ľudia, ich rodiny a blízki. Predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová dodala, že drogová politika musí byť vystavaná na princípe takzvanom harm reduction (znižovanie ujmy). PS je presvedčené, že Slovensko sa musí posunúť k politikám a opatreniam, ktoré vychádzajú z najnovších poznatkov vedy. Podľa nich je neudržateľné tolerovať súčasný právny stav, ktorý nielenže nenapĺňa ciele protidrogovej politiky, ale má devastačný účinok na životy konkrétnych ľudí.

Viac k témam: dekriminalizácia marihuany, marihuana
Zdroj: Webnoviny.sk - Progresívne Slovensko vyzýva na dekriminalizáciu marihuany, obeťami sú aj rodiny či blízki ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.