16.01 / Meniny má Kristína

Obmedzenie pohybu v Madride sa rozšíri na ďalšie štvrte, ľudia nesúhlasia a protestujú

25.09.2020 19:49

Regionálna vláda uzatvára ďalšie štvrte, kde za posledné dva týždne zistili viac ako tisíc prípadov koronavírusu na 100-tisíc obyvateľov.

25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Zdravotnícke úrady v Madride rozširujú platnosť obmedzení pohybu na ďalších osem štvrtí španielskeho hlavného mesta napriek odporúčaniam vlády, že čiastočné obmedzenia by sa mali uplatniť v celom meste. Viac ako 850-tisíc obyvateľov 37 oblastí Madridu už má tento týždeň zakázané odísť zo svojich štvrtí, ak na to nemajú opodstatnený dôvod. Najvyššia miera v Európe Rozhodnutie regionálnej vlády zvýšiť na 45 počet štvrtí, ktorých sa obmedzenia týkajú, sa dotkne ďalších 160-tisíc ľudí. Madridská regionálna vláda v piatok uviedla, že oblasti s obmedzeným pohybom sú tie, v ktorých bolo za posledné dva týždne na koronavírus pozitívne testovaných viac ako tisíc zo 100-tisíc obyvateľov. Ide o najvyššiu mieru výskytu koronavírusu v Európe. Odporúčajú prísnejšie opatrenia Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa uviedol, že ústredná vláda odporúča prísnejšie opatrenia, vrátane čiastočného obmedzenia pohybu v celom meste, ktoré by sa týkalo všetkých 3,3 milióna obyvateľov Madridu. Ľudia žijúci v madridských štvrtiach s obmedzeným pohybom protestujú proti týmto reštrikciám. Tvrdia, že sú terčom opatrení preto, že sú chudobní a musia do práce dochádzať verejnou dopravou a žiť v husto obývaných oblastiach.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Obmedzenie pohybu v Madride sa rozšíri na ďalšie štvrte, ľudia nesúhlasia a protestujú © SITA Všetky práva vyhradené.