01.12 / Meniny má Edmund

Policajného funkcionára Norberta P., ktorého zatkli spolu s Kováčikom, zbavili riadiacej funkcie

25.10.2020 13:29

Norberta P. zadržali tento týždeň spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom a obvinili z rôznych trestných činov.

25.10.2020 (Webnoviny.sk) - Obvineného policajného funkcionára Norberta P. už zbavili jeho riadiacej funkcie. „Nadriadený s personálnou právomocou policajta neodkladne zrušil jeho dočasné poverenie výkonom riadiacej funkcie. Toto rozhodnutie mu bolo zákonným spôsobom už oznámené," uviedol v nedeľu policajný prezident Peter Kovařík vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Obvinený chce spolupracovať Dodal, že ďalší postup bude pokračovať v súlade so zákonom o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru. Kovařík privítal vyhlásenie obvineného o jeho snahe spolupracovať s políciou. Zdôraznil, že v polícii bude presadzovať také pravidlá, ktoré podobným nežiaducim javom v polícii v budúcnosti zabránia. "Tí, ktorí sa nestotožnili s našim heslom Pomáhať a chrániť, nemajú v Policajnom zbore čo hľadať," vyhlásil na záver Kovařík. Norberta P. zadržali tento týždeň spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Návrh na vzatie do väzby Oboch obvinili zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal návrh na ich vzatie do väzby. O väzbe bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd, zatiaľ nie je známe kedy.

Viac k témam: zadržanie špeciálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajného funkcionára Norberta P., ktorého zatkli spolu s Kováčikom, zbavili riadiacej funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.