08.03 / Meniny má Alan(a)

Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú

28.10.2020 07:30

Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres tvrdí, že opatrenie sa bude vzťahovať na Španielov aj zahraničných návštevníkov.

28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Na španielskych Kanárskych ostrovoch plánujú tento týždeň schváliť zákon požadujúci negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 od všetkých turistov, ktorí chcú navštíviť súostrovie nachádzajúce sa pri severozápadnom pobreží Afriky. Viac o téme: Koronavírus Opatrenie bude platiť pre Španielov aj turistov V Španielsku prudko stúpa počet nových infikovaných, s výnimkou Kanárskych ostrovov, ktoré sú obľúbenou turistickou destináciou. Torres poznamenal, že právny predpis začali pripravovať ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo a Nemecko nedávno zrušili cestovné obmedzenia na Kanárske ostrovy. Práve občania týchto dvoch štátov tvoria viac ako polovicu z ročného počtu zhruba 13 miliónov návštevníkov tohto súostrovia. Bez negatívneho testu ani na krok Ubytovacie zariadenia neposkytnú nocľah žiadnemu turistovi, ktorý sa nepreukáže certifikovaným dokladom potvrdzujúcim negatívny výsledok testu 48 až 72 hodín pred príchodom. Úrady na Kanárskych ostrovoch dosiaľ oficiálne zaznamenali takmer 17-tisíc prípadov koronavírusu a 272 úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Kanárske ostrovy, Koronavírus, Pandémia, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú © SITA Všetky práva vyhradené.