03.03 / Meniny má Bohumil(a)

Dáta z celoplošného testovania by sa mali digitalizovať, štát chce aj evidenciu pozitívnych prípadov

29.10.2020 11:31

Úrad verejného zdravotníctva SR chce pripraviť informačný systém IS COVID vo svojej prevádzke, celková hodnota obstarávania je takmer 167-tisíc eur bez DPH.

29.10.2020 (Webnoviny.sk) - Štát plánuje digitalizovať dáta z plošného testovania. Chce mať k dispozícii evidenciu všetkých pozitívnych antigénových testov na COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR chce pripraviť informačný systém IS COVID vo svojej prevádzke. Systém musí mať dostatočnú kapacitu Uvádza sa to v oznámení o použití priameho rokovacieho konania, zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania. Celková hodnota obstarávania je takmer 167-tisíc eur bez DPH. Viac o téme: Koronavírus Viac o téme: Celoplošné testovanie "Systém musí mať dostatočnú kapacitu pre evidenciu pilotného testovania územných obvodov (Bardejov a Orava) a dvoch kôl celoslovenského testovania, pričom musí ísť o realizáciu funkčnej infraštruktúry spôsobilej vzájomným integráciám na iné systémy a prípravu reportov," píše sa ďalej v oznámení. Bezpečnosť systému a ochrana osobných údajov Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, vyžaduje sa vysoká bezpečnosť systému a ochrana osobných údajov v zmysle platnej legislatívy a predísť sa má aj duplicite údajov v systéme. Predpokladaný dátum uzatvorenia zmluvy je v piatok 30. októbra. "Ide o časovú tieseň, nakoľko vláda Slovenskej republiky má snahu predísť kolapsu zdravotníctva vzhľadom na rýchlo vzrastajúci počet ochorení a nemá príslušnú diferenciálnu diagnostiku potrebnú pre tento vírus a predísť zvyšovaniu úmrtí pacientov," vysvetlil ÚVZ SR dôvod použitia priameho rokovacieho konania.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Dáta z celoplošného testovania by sa mali digitalizovať, štát chce aj evidenciu pozitívnych prípadov © SITA Všetky práva vyhradené.