03.03 / Meniny má Bohumil(a)

Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňov

30.10.2020 13:13

Pre potreby Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) bolo distribuovaných celkovo 50 000 antigénových testov a certifikátov.

30.10.2020 (Webnoviny.sk) - Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) v rámci plošného testovania vo vlastnej réžii otestuje príslušníkov a zamestnancov zboru, ale aj personál Ministerstva spravodlivosti SR, zamestnancov Súdnej rady SR, Centra právnej pomoci, personál Ústavného súdu SR, Najvyššieho súdu SR, ostatných všeobecných súdov a členov ich domácností. Ako ďalej informovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská, otestovaní budú aj obvinení a odsúdení v zariadeniach zboru. „Priebeh testovania zabezpečuje zbor vlastným zdravotníckym a ostatným personálom,“ povedala hovorkyňa. Všetky testy aj certifikáty majú zabezpečené Kacvinská doplnila, že ZVJS si pre testovanie zabezpečil potrebné testy, certifikáty a rovnako ochranné prostriedky nevyhnutné na testovanie, pričom bolo do jednotlivých organizačných zložiek zboru distribuovaných celkovo 50-tisíc antigénových testov a certifikátov. „Podľa nariadenia vlády SR je zbor subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní ‚Spoločná zodpovednosť‘, a teda je oprávnený vykonať testovanie všetkým spomínaným skupinám osôb a rovnako im vydať certifikát oficiálne schválený Ministerstvom zdravotníctva SR,“ dodala hovorkyňa. Celoplošné testovanie Slovákov Plošné testovanie obyvateľstva SR na koronavírus sa uskutoční v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra. Testovanie organizujú Ozbrojené sily SR (OS SR) v rámci operácie Spoločná zodpovednosť. Viac o téme: Koronavírus Na Slovensku platí zákaz vychádzania. Aké sú výnimky a čo robiť, ak mám negatívny a pozitívny test? Viac o téme: Celoplošné testovanie Ako bude prebiehať celoplošné testovanie na COVID-19 (krok po kroku)? Na výsledok sa bude čakať 15 až 30 minút (video) Kto nemusí ísť na antigénový test (výnimky), musím sa otestovať v mieste bydliska? Celoplošné testovanie - otázky a odpovede Ako antigénové testy na COVID-19 fungujú a kedy odhalia najviac nakazených? Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Justičná stráž otestuje svojich zamestnancov i sudcov, prítomnosť COVID-19 budú hľadať aj u väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.