03.03 / Meniny má Bohumil(a)

Exposlankyňa Blahová bude na súde čeliť žalobe, Čistý deň žiada ospravedlnenie a peniaze

30.11.2020 15:05

Neziskovka zažalovala bývalú poslankyňu Natáliu Blahovú, ktorá otvorila kauzu Čistý deň, za neoprávnený zásah do dobrej povesti.

30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Nezisková organizácia Čistý deň zažalovala bývalú poslankyňu Národnej rady SR (NR SR) za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Natáliu Blahovú za „neoprávnený zásah do dobrej povesti právnickej osoby“. Termín pojednávania je naplánovaný Žiada od nej ospravedlnenie a finančné odškodné vo výške 60-tisíc eur. Prvé pojednávanie v tejto veci je na Okresnom súde v Trnave naplánované na 9. februára 2021. O termíne pojednávania informovala Blahová, ktorá v roku 2016 ako prvá upozornila na možné sexuálne zneužívanie v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante. Súdy neskôr odsúdili dvoch zamestnancov za pohlavný styk s neplnoletými chovankyňami zariadenia, ktoré dnes už nefunguje. Čistý deň poskytoval resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení. V dôsledku kauzy prišla marci 2018 nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Resocializačné služby už neposkytujú Dnes už resocializačné služby v Galante neposkytuje. Organizácia pôvodne využívala dva objekty, ktoré sú majetkom Trnavského samosprávneho kraja. Krajskí poslanci v júni 2018 rozhodli o ukončení prenájmu jednej budovy a ukončení výpožičky druhej budovy. Budovu z prenájmu neziskovka vrátila, vypožičanú vrátiť odmieta. Samosprávny kraj sa jej vrátenia dožaduje súdnou cestou. Blahová v minulosti informovala, že čelí aj ďalším žalobám zo strany bývalého riaditeľa Čistého dňa Petra Tománka a rodičov niektorých klientov zariadenia.

Viac k témam: Čistý deň
Zdroj: Webnoviny.sk - Exposlankyňa Blahová bude na súde čeliť žalobe, Čistý deň žiada ospravedlnenie a peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.