11.04 / Meniny má Július

Slovenská pošta vydala veľkonočnú známku, motívom je džbán zdobený rastlinami a vtákmi (foto)

06.03.2021 09:59

Súčasne s poštovou známkou bola vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 5. marec 2021 a domicilom mesta Bratislava.

6.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta vydala v piatok 5. marca poštovú známku Veľká noc 2021: Ľudová fajansa, so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list druhej triedy do hmotnosti 50 gramov vo vnútroštátnom styku. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. So známkou vydali aj obálku Poštová známka má rozmery 26,5×33,9 milimetra, vrátane perforácie, vychádza vo forme tlačového listu s 50 známkami. Známku vytlačila technikou ofsetu Tiskárna Hradištko. Jej motívom je džbán – čepák, zdobený rastlinnými motívmi s vtákmi symbolizujúcimi jar zo zbierkového fondu Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Ľudovíta Štúra v Modre. Motívom prítlače FDC obálky je stojan na vajcia s jarnou tematikou. Motívom FDC pečiatky je nádoba na vajce v tvare sliepky. FDC vytlačila technikou ofsetu spoločnosť BB Print. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Adrian Ferda. Pošta vydala aj celinovú pohľadnicu V piatok vydala Slovenská pošta aj celinovú pohľadnicu s natlačenou známkou na adresnej strane, identickou s poštovou známkou Veľká noc 2021: Ľudová fajansa, so špecifickým symbolom T2 50g. Motívom obrazovej strany pohľadnice je keramika spojených nádob, ktoré sa môžu použiť ako váza na jarné kvety. Autorom výtvarného návrhu celinovej pohľadnice je Adrian Ferda. Pohľadnicu vytlačila ofsetovou technikou spoločnosť Tiskárna Hradištko. Predajná cena pohľadnice je 1,15 eura. V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta vydala veľkonočnú známku, motívom je džbán zdobený rastlinami a vtákmi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.