11.04 / Meniny má Július

Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským

07.04.2021 16:52

Samosprávne kraje vyše roka zabezpečujú distribúciu ochranných prostriedkov do ambulancií a zariadení sociálnych služieb.

7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 Jozef Viskupič sa chce v čo najkratšom čase stretnúť s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO). Kancelária združenia SK8 o tom informuje v tlačovej správe. Cieľom stretnutia má byť nájdenie spôsobu, ako urýchliť a zefektívniť proces očkovania populácie proti ochoreniu COVID-19. Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína Od 11. februára 2021 sú zároveň poverené koordináciou očkovania na svojom území. Župy na základe doterajších skúseností s centrálnym objednávacím systémom žiadajú, aby im bolo umožnené určovať počty prihlásených na jednotlivé dni. Zároveň chcú kontrolovať ich zoznamy pred odoslaním SMS správ s konkrétnym termínom očkovania, za čo zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, SK8
Zdroj: Webnoviny.sk - Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským © SITA Všetky práva vyhradené.