18.06 / Meniny má Vratislav(a)

COVID automat na Slovensku sa zásadne zmenil, orientáciu v opatreniach vám uľahčí jeho digitálna verzia

17.05.2021 16:25

Digitálny COVID automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače.

17.5.2021 (Webnoviny.sk) - Od pondelka sa zásadne mení COVID automat. Celé Slovensko už nie je v jedinej farbe a neplatia tak celonárodné opatrenia, ale uplatňujú sa rôzne pravidlá podľa farby každého jedného zo 79 okresov. Evidujú už milión použití Ako v tlačovej správe informuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, orientáciu v zložitej spleti podmienok a opatrení v jednotlivých regiónoch pomáha uľahčiť digitálny COVID automat. Viac o téme: Koronavírus Podľa ministerky informatizácie od spustenia aplikácie v polovici marca eviduje ministerstvo už vyše milióna jej použití. „Doterajšia úspešnosť pilotnej prevádzky COVID automatu a pozitívna odozva užívateľov dokazujú, že takéto mikroriešenia majú v štátnom IT svoj význam. Zložitý odborný jazyk nariadení a vyhlášok sa nám podarilo k ľuďom dostať v zrozumiteľnej a prehľadnej podobe. Týmto smerom budeme v digitálnych službách pre občanov pokračovať aj naďalej,“ konštatovala Remišová. Netreba nič inštalovať Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať. Digitálny automat poskytuje prehľad o tom, aké aktivity a za akých podmienok môžu ľudia vykonávať v každom okrese.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID automat, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - COVID automat na Slovensku sa zásadne zmenil, orientáciu v opatreniach vám uľahčí jeho digitálna verzia © SITA Všetky práva vyhradené.