18.06 / Meniny má Vratislav(a)

Francúzsko chce pretransformovať vojenskú operáciu proti islamskému extrémizmu v Mali

10.06.2021 21:23

Francúzsku operáciu nahradí iná misia francúzskych vojsk, ktorá sa bude ďalej spoliehať na regionálnych partnerov a zameriavať sa na boj proti islamským extrémistom.

10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsko zredukuje svoju vojenskú prítomnosť v africkom regióne Sahel. Vo štvrtok to potvrdil prezident Emmanuel Macron. Na tlačovej konferencii hovoril o „veľkej transformácii“ francúzskej vojenskej operácie proti islamskému extrémizmu v Mali a susedných štátoch. Macron podotkol, že francúzsku operáciu v oblasti nahradí iná kooperačná a podporná misia francúzskych vojsk, ktorá sa bude ďalej spoliehať na regionálnych partnerov a zameriavať sa na boj proti islamským extrémistom. Ako poznamenal, v najbližších týždňoch budú zverejnené podrobnosti, vrátane informácií o počte vojakov, ktorých si Francúzsko v oblasti ponechá. V súčasnosti má Paríž v africkom regióne Sahel viac ako 5-tisíc vojakov.

Viac k témam: vojenská operácia, vojsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko chce pretransformovať vojenskú operáciu proti islamskému extrémizmu v Mali © SITA Všetky práva vyhradené.