02.12 / Meniny má Bibiána

Pápež František prijal na osobnej audiencii filantropa Milana Fiľa. Odovzdal mu tento dar

14.09.2021 19:57

Mimo oficiálne zverejnený program sa v utorok popoludní stretol Svätý Otec František aj s podnikateľom a filantropom Milanom Fiľom. V priestoroch arcibiskupstva v Košiciach mu Milan Fiľo počas osobnej audiencie odovzdal dar v podobe slovenského krištáľu, ktorý symbolizuje najvyššiu čistotu.

14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vyrobili ho slovenskí sklári v Lednických Rovniach, ktorí sa remeslu venujú už takmer 130 rokov. "Osobné stretnutie so Svätým otcom je veľká česť a hlboko si jeho prijatie vážim. Pápežovi som zaželal najmä zdravie, veľa síl pri napĺňaní poslania prinášať lásku a nádej miliónom veriacich na celom svete," povedal prezident spoločnosti ECO – Investment a.s. Milan Fiľo. Podnikateľ Milan Fiľo je známy svojimi charitatívnymi aktivitami. Nie len v Ružomberku, kde je spolumajiteľom závodu Mondi SCP, podporuje zdravotníctvo, kultúru a vzdelávanie na celom Slovensku i v zahraničí. ECO – INVESTMENT a.s. ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu. Informačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František prijal na osobnej audiencii filantropa Milana Fiľa. Odovzdal mu tento dar © SITA Všetky práva vyhradené.