02.12 / Meniny má Bibiána

Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy

17.09.2021 09:42

Hydrologická výstraha prvého stupňa platí v piatok do 14:00 pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina - sever, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Žilina - Rajčanka a Zlaté Moravce.

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred povodňami na severe Slovenska. Ako informuje na svojej webovej stránke, hydrologická výstraha prvého stupňa platí v piatok do 14:00 pre okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina - sever, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Žilina - Rajčanka a Zlaté Moravce. „Vzhľadom na spadnutý a očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný," uviedli meteorológovia. Zároveň na piatok varujú pred búrkami na väčšine územia Slovenska.

Viac k témam: dažde, počasie, povodne, predpoveď počasia, silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia varujú sever Slovenska pred povodňami, výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy © SITA Všetky práva vyhradené.