02.12 / Meniny má Bibiána

Globálne krízy je potrebné riešiť spoločne, zdôraznil Korčok pri príležitosti Dňa OSN

24.10.2021 17:18

Slovensko sa podľa šéfa rezortu diplomacie zviditeľňuje vďaka pôsobeniu diplomatov, expertov a dobrovoľníkov v teréne a tiež príslušníkov ozbrojených síl a polície v mierových misiách.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pri globálnych krízach, akou je napríklad pandémia ochorenia COVID-19, je potrebné konať spoločne. Pri príležitosti dnešného Dňa Organizácie spojených národov (OSN) to povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS). Svet si 24. októbra pripomína začiatok platnosti Charty OSN a tiež činnosť OSN, jej hodnoty a princípy. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR). „Ocitli sme sa uprostred kríz, ktoré nepoznajú hranice. Viac než kedykoľvek predtým musíme konať spoločne ako partneri pri riešení závažných problémov, ako je boj proti globálnej pandémii COVID-19, boj proti zmene klímy alebo odstránenie chudoby a nerovnosti,“ skonštatoval Korčok. Zdôraznil, že Slovensko sa v rámci OSN zviditeľňuje vďaka pôsobeniu diplomatov, expertov a dobrovoľníkov v teréne a tiež príslušníkov ozbrojených síl a polície v mierových misiách, či humanitárnych pracovníkov v rozvojových projektoch v najchudobnejších častiach sveta.

Viac k témam: Charta OSN, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Globálne krízy je potrebné riešiť spoločne, zdôraznil Korčok pri príležitosti Dňa OSN © SITA Všetky práva vyhradené.