11.07 / Meniny má Milota

Luxusný dravec na európskych cestách? SUV-kupé od Range Rover

Vyzerá to tak, že športové BMW X6 nakoplo nový trend v dizajne SUV. S klesajúcou strechou sa prezentuje aj Mercedes-Benz GLE Coupe a Porsche Macan. Land Rover sa pobral rovnakou cestou.

Nový model športového kupé s kódovým označením L560 bude uvedený na trh v polovici budúceho roka.

Dĺžka auta by mala byť 4.7 metra, čo je o niečo menej ako má BMW X6, od ktorého bude o 400 kg ľahší. Nový model by sa mal postaviť medzi Range Rover Evoque a Range Rover Sport.

Charakter si chce športový Range Rover zachovať vďaka použitiu novej hliníkovej platformy, ktorú využíva sesterský Jaguar F-Pace. Predná časť tohto modelu je nezameniteľne Range Rover s adaptovanou verziou svetiel a mriežkou.

Land Rover vynaložil veľa úsilia na to, aby jeho riadenie patrilo medzi najlepšie vo svojej triede. Nižšie ťažisko a ďalšie chytré technológie by mali zvládať nakláňanie karosérie na jednotku. V interiéri nájdeme maximálne päť miest na sedenie, no vďaka už spomínanej dramaticky sa znižujúcej línii strechy bude vo vnútri menší priestor pre cestujúcich vzadu.

 

Pod kapotou nového SUV- kupé Range Rover bude celá škála motorizácii z dielne Land Rover. Už v základe sa počíta so 6-valcovými motormi, vďaka čomu bude rozhodne suverénom na cestách. Do budúcna sa môžeme tešiť aj na hybridnú verziu v kombinácii motora 3.0 SDV6 a elektromotora.

Jeho cena by sa mala šplhať od 76 000 eur vyššie. Za vrcholovú verziu s päťlitrovým kompresorovým 8-valcom s výkonom 404 kilowattov zaplatíte minimálne 114 000 eur.

Zdroj: sacarfan

Kam ďalej?

Ako a čím sa vybaviť na dokonalý výlet autom?Nepodceňujte varovné signály a čistenie DPF filtraVyšperkujte si auto novým volantom a sedadlami

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár