15.07 / Meniny má Henrich

Vrchol športového luxusu bez strechy. Mercedes S65 AMG cabriolet

Mercedes navyšuje výrobu dvanásťvalcov, a tak k modelom Mercedes-AMG: The S65 Saloon, SL65 Roadster, G65 off-road a S65 Coupé pribudne aj S65 Cabriolet.

Čo sa parametrov týka, tak nový kabriolet nám pod kapotou ponúka úctyhodných  456kW/621 konských síl s krútiacim momentom 1000 Nm v rozmedzí 2300-4200 ot./min. Samozrejmosťou sú 2 turbodúchadlá a pri novom kabriolete sa taktiež stretneme so sedemstupňovou automatickou prevodovkou AMG Speedshift 7G-Tronic, ktorá prenáša silu dvanásťvalcového motora výhradne na zadné kolesá.

Motor má  kľukový hriadeľ z kovanej ocele, hliníkovú kľukovú skriňu a najväčšou zaujímavosťou motora tejto novinky je to, že je vyrábaný ručne len jediným technikom.

Hoci nové S65 cabrio váži cez 2 tony, má obdivuhodné rýchlostné parametre. Z 0 na 100 km/h sa vyšplhá už za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Za príplatok balíčka AMG Driver's pack je však možné túto hranicu posunúť až na 300 km/h.

Kombinovaná spotreba tohto kabrioletu je 12,0 l/100 km, čo pri emisiách zodpovedá 272 g / km CO2. Spotreba paliva, tak ako i cena pri takomto type auta, zaujímajú však naozaj len málokoho.

Nový Mercedes triedy S ponúka okrem štyroch sedadiel aj látkovú strechu, ktorú je možné zložiť i rozložiť za 20 sekúnd a to do rýchlosti 60 km/h. Za povšimnutie stojí taktiež i klimatizácia Thermotronic, ktorá sa postará v aute o príjemnú teplotu bez ohľadu na počasie.

Medzi najväčších konkurentov nového Mercedesu triedy S cabrio môžeme radiť napríklad Aston Martin Vanquish alebo Bentley Continetal. Možno sa vám tieto modely zdajú príliš luxusné, ale pravdou je, že novinka Mercedesu medzi ne patrí právom. Dvanásťvalcové motory sú totiž drahšie až o niekoľko desiatok percent a preto sa môže radiť ku takým exkluzívnym značkám, ako sú Bentley, či Aston Martin. 

Zdroj: netcarshow

Kam ďalej?

Ako a čím sa vybaviť na dokonalý výlet autom?Nepodceňujte varovné signály a čistenie DPF filtraVyšperkujte si auto novým volantom a sedadlami

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár