10.07 / Meniny má Amália

Porazia Švédi Nemecko? Možno s novým Volvo V90 R-Design

Švédska automobilka sa rozhodla osloviť aj športových nadšencov a tak kombi V90 môžeme dnes vidieť v športovej verzii R-Design. Volvo konečne prichádza z verziou, s ktorou môže bez pochýb konkurovať nemeckým automobilkám.

 

Výkon ide teraz bokom a všetky zmysly fanúšikov švédskej značky sa zameriavajú na dizajn novej športovej verzie.

Ústredným bodom verzie R-Design je moderný športový podvozok so zníženou svetlou výškou a tuhšie naladenými tlmičmi a pružinami. Tým docieli oveľa vyššiu stabilitu v zákrutách a tento kombík nám tak ponúka celkom nový zážitok z jazdy.

Dizajnéri si dali záležať najmä na prednej maske, pri ktorej sa poriadne vyhrali a výsledok rozhodne stojí za to. Vášmu zraku určite neujdú zväčšené sacie otvory, integrované hmlové svetlá a najmä úplne nová mriežka, ktorá krásne ladí s 20 palcovými kolesami. Zaujímavosťou je to, že kombi V90 zostáva v zadnej časti nezmenený.

Zmeny však môžeme badať nielen na karosérii ale aj v interiéri auta.  Tam nájdete tvarované športové sedadlá, špeciálny volant a špeciálne ozdobné obloženie pedálov a koberčekov. Dych vám však vezme špičkový balík vnútorného osvetlenia, ktoré sa zameriava na detaily a dáva vám pocítiť, že sa veziete v skutočne výnimočnom aute.

Celý interiér je v tmavých odtieňoch s hliníkovými a karbónovými dekoráciami. K tomu kožené čalúnenie a vy už z toho auta nikdy nebude chcieť vystúpiť.

Švédska automobilka vložila do tohto kombi športového ducha menom R-Design a rozhodne neurobila zle. Práve naopak. Urobila veľký krok vpred, ktorý kladie dôraz na požiadavky zákazníkov. Tí si tak môžu vychutnať nezabudnuteľný zážitok z jazdy a sebavedomie za volantom v každej situácii. 

Zdroj: Netcarshow

Kam ďalej?

Ako a čím sa vybaviť na dokonalý výlet autom?Nepodceňujte varovné signály a čistenie DPF filtraVyšperkujte si auto novým volantom a sedadlami

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár