21.11 / Meniny má Elvíra

Kreslá sa vracajú do módy: 4 kúsky, ktoré musíte mať

Že už kreslám dávno odzvonilo? Ale kdeže! Ušiaky, závesné kreslá a taburetky hlásia návrat. V minulosti ich vytlačili sedačky, ale dnes sa obľúbený kúsok našich babičiek hrdo vracia na scénu. V novom kabáte a s vylepšenou funkčnosťou dáva svojim rivalom na frak.

Kreslo do obývačky i do pracovne, pre malú i veľkú spoločnosť, nájdete na Favi.sk. Prelistujte najväčší on-line katalóg nábytku alebo sa inšpirujte obrázkami toho najlepšieho z tuzemských domácností.

Mať za ušami

Len zriedka zažijete takú úľavu, ako keď po dlhom dni zvalíte svoje unavené telo do ušiaka. Do takého toho klasického, s praktickými opierkami, ideálne doplneného o taburetku, na ktorú si vyložíte uchodené nohy. Aby to ale nebola nuda, zaopatrite si tradičný ušiak s netradičnou povrchovou úpravou. Zvoľte príjemný materiál a odvážne potlače, ktoré interiéru dodajú punc originality. Pokiaľ si kreslo nechcete zadovážiť iba ako dizajnový artefakt, ale trváte na tom, aby bolo skutočne pohodlné a vy ste si v ňom naozaj oddýchli, zainvestujte do relaxačného kresla. Za kreslo so špeciálnymi ergonomickými zónami si možno priplatíte, ale zážitok je to na nezaplatenie.

Na vysokej nohe

Pokiaľ chcete klasickému ušiaku prepožičať modernejší look, skúste kreslo „na vysokej nohe“. Príjemné čalúnenie a opierky na ruky urobia z rotačného kresla skvelého spoločníka. Takéto kreslo skvelo poslúži pri rôznych príležitostiach – pri posedení s priateľmi, či pri kľudných večeroch s knižkou v ruke. Rozhodne sa ale nehodí na prácu pri počítači. Do pracovne voľte radšej klasickú kancelársku stoličku, ktorá sa postará o vašu chrbticu.

 

Hojdacie kreslo

Vždy ste po ňom túžili a teraz si ho konečne môžete dopriať. Hojdacie kreslo s moderným nádychom zapadne do každého interiéru. Kreslá sú navyše príjemne čalúnené, či špeciálne ergonomicky tvarované. Hojdacie lyžiny sú z materiálu bez ostrých hrán, spravidla imitácia dreva, zatiaľ čo kovová konštrukcia sľubuje vyššiu odolnosť a bezpečnosť než klasické drevené hojdacie kreslo.

Mať to na háku

Závesné kreslo nie je len pre tých vybraných, čo majú dom so záhradou. Vybrať si môžete také, ktoré znesie nepriaznivé počasie, ale rovnako dobre poslúži aj vo vnútri. Ak máte obavu, či vaše stropy závesné kreslo spolu s jeho obyvateľom udržia, dajte prednosť závesnému hojdaciemu kreslu s praktickým stojanom. A po akom materiáli siahnuť? Skúste umelý ratan. Je nielen dekoratívny, ale aj odolný – či už čo sa týka poveternostných podmienok, tak aj záťaže. 

(PR)

Kam ďalej?

Kominári už oddávna nosili šťastie. Vynechať by nemali ani vašu domácnosť Ako žijú Slováci? Na hypotéku a v preplnených domácnostiachZlodeji našli novú techniku. Do bytov sa vlámali cez priezorníky

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár