11.04 / Meniny má Július

Ako mať vždy príjemne čistý interiér vozidla

Čistý a príjemne voňajúci interiér je pre majiteľa vozidla vždy radosťou. Životný štýl, vlastnosti vodiča a počasie však môžu tento komfort veľmi rýchlo zmeniť. Akákoľvek kontaminácia vo vnútri tohto stroja však dnes už môže byť veľmi rýchlo eliminovaná pomocou moderných doplnkov a prostriedkov.

Ako na jednoduchú údržbu interiéru a jeho čistenie, si povieme  v našom článku. 

Nájdite si svoj systém

Ako nakoniec vo všetkom. V prípade interiéru auta začínajte z vrchnej časti, pretože všetok prach z už vyčistených rohoží by ste museli znova dostať preč. 

Najlepšie je vyčistiť interiér v nasledujúcom poradí: sedadlá, dvere a proces leštenia častí interiéru a podlahové rohože.

Pre čo najväčší komfort počas jazdy si na aktuálne podmienky radšej  kúpte gumené rohože do auta, pretože počasie vonku bude viac daždivé, čo ovplyvní aj tieto časti interiéru. 

Vyčistite sedadlá

Znečistené autosedačky je dôležité čistiť nielen z estetického hľadiska, ale aj preto, aby boli hygienicky čisté. Aby ste ich dostali do správnej formy, používajte dobrý penový čistiaci prostriedok, ktorý túto úlohu zvládne dokonale.

Spôsob použitia:

• Na povrch sedadiel naneste penový čistič.
• Ak sa vyskytnú zreteľne znečistené miesta, je potrebné aby pena lepšie prenikla do materiálu. Použite na to penovú špongiu alebo kefu.
• Po 5 minútach utrite sedadlá čistou navlhčenou textíliou bez zanechania peny.
• Keď sú sedadlá suché, pokračujte v čistení podlahy.

Ako vyčistiť podlahu v aute?

Podlaha v aute je najrýchlejšie znečistené miesto. Koniec koncov prichádza do kontaktu s topánkami a prachom z okolia. Čistenie sa preto môže zdať náročnejšie, no keď zistíte, ako jednoduchý tento proces je, nebudete sa v budúcnosti báť do svojho auta vstúpiť ani v tej najšpinavšej obuvi. A opäť vám pripomíname, že pre čo najlepšiu údržbu je vhodné používať gumené rohože a pevné vaničky do kufra, ktoré eliminujú množstvo neporiadku na minimum.

(tpn/PR, foto: pexels.com)

Kam ďalej?

Ochráňte interiér auta pred vodou, vlhkosťou a dažďomDoplnky, ktoré vaše auto oceníPraktické tipy pre maximálnu bezpečnosť a pohodlie auta

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár