11.04 / Meniny má Július

Vyšperkujte si auto novým volantom a sedadlami

Úprava automobilu sa nemusí týkať len motora. Podľa svojich predstáv si môžete upraviť aj jeho interiér. A to tak športového ako i bežného modelu. Vhodné doplnky zmenia nie len pohľad na dizajn auta ale tiež komfort jeho ovládania.

Športové volanty 

 

Športové volanty sú vyrábané v tvare, ktorý zlepšuje kontrolu vodiča nad automobilom. Majú kompaktnejší dizajn, čo umožňuje lepšiu manipuláciu. Prinášajú tak vyšší komfort ovládania auta počas jazdy. Vďaka lepším materiálom prenášajú navyše vodičovi viac informácií, zlepšujú odozvu aj ovládateľnosť auta. Nevýhodou športového volantu je absencia airbagu.

 

Ako vybrať športový volant?

 

Pri výbere sa športového volantu sa najskôr potrebujete rozhodnúť pre konkrétny priemer a materiál, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať.  Športové originálne volanty sa vyrábajú v priemere od 250 do 390 mm. Čo sa materiálu týka, na výber máte:

- Volanty z brúsenej kože a semišu

Tieto materiály majú výborné protišmykové vlastnosti. Pri športovom jazdení sa pre zlepšenie uchytenia volantu odporúča používanie rukavíc so silikónovým povrchom. Menšou nevýhodou môže byť zvýšená náchylnosť na zachytávanie nečistôt.

- Volanty z kože

Kožený povrch volantu je vhodný na každodenné používanie, hobby aj preteky. Pri jazde nie je nutné používať rukavice. Kožený volant je príjemný na dotyk a odoláva nečistotám. Ak chcete pri šoférovaní používať rukavice, odporúčajú sa rukavice so silikónovým povrchom na prstoch a dlani.

- Drevené volanty

Drevo pôsobí v interiéri automobilu luxusným dojmom. Ak si vyberiete drevený volant, mali by ste pri jazde používať rukavice s protišmykovým povrchom. 

 

Vyberáme športové sedačky

 

Ak ste výnimočná osobnosť a potrpíte si vo svojom živote na kreatívne kúsky, do svojho auta si môžete kúpiť športové sedačky bez homologizácie alebo s homologizáciou. Športové sedačky bez homologizácie sú vhodné do sériového, hobby aj športového auta. Ich výhodou je nízka hmotnosť, výraznejšie bočnice pre lepšie držanie tela a možnosť použitia viacbodových bezpečnostných pásov.

Športové sedačky s homologizáciou patria k povinnej výbave každého pretekárskeho auta. Vďaka pevnej konštrukcii a kvalite sú zárukou vysokej bezpečnosti. Pre ešte vyššiu ochranu vodiča sú vyrobené z materiálov, ktoré spomaľujú horenie. 

Tak si niečo podobné doprajte aj vy a nechajte sa rozmaznávať ponukou tých najlepších doplnkov do auta na race-shop.sk

(tpn/PR, foto: pexels.com)

Kam ďalej?

Ochráňte interiér auta pred vodou, vlhkosťou a dažďomDoplnky, ktoré vaše auto oceníPraktické tipy pre maximálnu bezpečnosť a pohodlie auta

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár