04.08 / Meniny má Dominik(a)

Ako a čím sa vybaviť na dokonalý výlet autom?

Dovolenka pri mori túto sezónu moc aktuálna asi nebude. Preto je na vašich pleciach hľadať možnosti, ako si oddýchnuť a zrelaxovať svoje unavené telo za podmienok, ktoré máme. Najrozumnejšou možnosťou tak ostáva naštartovať vaše auto a vybrať sa do niektorých obľúbených turistických a dovolenkových rezortov na Slovensku.

Ale pozor! Zas tak jednoduché to určite nebude. K pohodlnej dovolenke potrebujete aj dobre vybavené auto a niekoľko ďalších dobrých odporúčaní. Tie najdôležitejšie z nich vám teraz pripomenieme.

Vymeňte autopoťahy do auta

Autopoťahy sú jednou z možností, ako zmierniť pri vášnivom cestovaní negatívne dopady na stav vášho vozidla. Len si predstavte, ako často nastupujete do auta s mokrou obuvou. Ako veľmi znečistené sú vaše topánky už po jednej prechádzke.

Všetka voda, nečistoty a prach sa ale usadzujú vo vašom aute, čo nemá na jeho stav príliš dobrý vplyv. Aby vám teda slúžilo naozaj dlhodobo, mali by ste si pred výletom kúpiť poťahy do auta.

Veľmi podobne budú na tom aj kolesá vozidla, ktoré pred prípadným znečistením, prachom vodou a koróziou uchránite vhodnými puklicami.

Vezmite si dobrú hudbu

Len málo vecí spolu tak úzko súvisí, ako hudba s dlhou cestou. Dobrou správou je, že na jej výber máte ešte veľa času, takže si do smartfónu nahrajte niekoľko rôznych zoznamov skladieb (a nezabudnite na kábel USB).

Vyplatí sa tiež vyskúšať si miestne rádio. Je to vynikajúca príležitosť počúvať hudbu, ktorá sa vám doma nikdy do uší nedostanete. Hudba by mala byť zároveň osviežujúcou a vytvoriť v aute tú správnu náladu.

Chladiaci vak

Bez ohľadu na to, ako dlhá bude vaša cesta, chladiaci vak sa vám v dnešných letných horúčavách určite zíde.  Vezmite si so sebou chladiacu tašku a doplňte nápoje a občerstvenie pre prípad, že budete mať nečakaný hlad a nikde žiadne vhodné občerstvenie nenájdete.

Cesta autom, dovolenka alebo výlet budú s takouto výbavou určite o niečo pohodlnejšie, tak na nič dôležité z tohto zoznamu nezabudnite.

Zdroj obrázka:BoJack/shutterstock.com

(TPN/PR)

Kam ďalej?

Čo skontrolovať v aute pred dlhou cestou na dovolenkuUžitočné doplnky pre vaše autoOchráňte interiér auta pred vodou, vlhkosťou a dažďom

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár