17.09 / Meniny má Olympia

Užitočné doplnky pre vaše auto

Mnoho ľudí ani nevníma niektoré veci, ktoré na svojom aute majú. Pritom môže ísť o dôležité veci, ktoré vyzerajú dobre a zároveň predlžujú životnosť niektorých častí auta. Sú tu potom aj také doplnky, ktoré sa s autom bežne nekupujú, ale dajú sa neskôr zaobstarať. Najmä na tie staršie modely, na ktorých sa už nejaké vady ukazujú. Netreba zbytočne váhať či ušetriť alebo si za niečo priplatiť. Je totiž možné, že v konečnom dôsledku aj pri dokúpení môžete ušetriť na možnej oprave.

Mnoho možností, skvelá dostupnosť

 

Keď prechádzate okolo parkoviska, ani vás nenapadne pozerať sa na kolesá áut, ktoré tam stoja. Ak by ale náhodou na nich neboli puklice, oči by vám to zrejme ťahalo viac, pretože „prázdne“ koleso vyzerá inak. Aj takáto malá plastová drobnosť vám môže auto zachrániť od neustálej návštevy servisu. Finančne totiž nejde o veľký zásah, ale nakoniec máte istú ochranu diskov a celých kolies pred štrkom, soľou alebo inými nečistotami. Samozrejme sa môže stať, že nejaký kameň prejde aj cez ne, ale namiesto každého druhého je ním je len jeden zo sto. To je dosť veľký rozdiel. Ak si chcete byť istý, nemusíte si kupovať lúčové puklice, ale aj celoplošné. Oboje vyzerajú elegantne a na výber sú ich stovky pre každú značku a model auta zvlášť. 

 

Staršie autá môžete vylepšovať tiež

 

Pri autách, ktoré už majú svoje roky je jasné, že sa občas niečo pokazí. Často sa stáva, že okno neprilieha a netesní už tak ako pred rokmi. Na to dnes už existujú pomôcky. Namiesto jednoduchých pomôcok, lepiacich pások a podobne si radšej kúpte deflektory. Ide o tenké plastové veci, ktoré kopírujú tvary vášho okna a dajú sa medzi sklo a rám dverí. Tým pádom eliminujú prefukovanie na nulu a vás už nebude znervózňovať pískanie vzduchu alebo problémy s krkom, na ktorý neustále fúka. Vyrábajú sa taktiež pre všetky značky áut zvlášť a sú naozaj lacné. Rozhodne za to stoja.

Zdroj obrázku: Alina G / Shutterstock.com (TPN/PR)

 

Kam ďalej?

Čo skontrolovať v aute pred dlhou cestou na dovolenkuOchráňte interiér auta pred vodou, vlhkosťou a dažďomDoplnky, ktoré vaše auto ocení

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár