17.09 / Meniny má Olympia

Čo skontrolovať v aute pred dlhou cestou na dovolenku

Rýchla kontrola stavu vášho vozidla vám môže pomôcť vyhnúť sa nehodám a ušetriť peniaze. Ktorých prvkov a častí vozidla sa takáto kontrola týka?

Všetko dôležité sa dozviete v našom článku. 

Tesnosť všetkých systémov, kde sú kvapaliny

Skontrolujte spoje hadíc, potrubí a klimatizácie. Všetky nedostatky by mali byť odstránené, je vhodné vymeniť staré gumové a plastové diely za nové. 

Čo sa opotrebováva 

Brzdové doštičky, dôležité prevodovky, pneumatiky alebo stierače. Všetko, čo vykazuje známky opotrebenia, musí byť upravené alebo vymenené. Dávajte si tiež pozor na drobnosti, ktoré síce auto „neochromia“, ale nedovolia jeho bežnému používaniu.

Činnosť optiky

Svetlomety, zadné svetlá, smerové svetlá a hmlové svetlá, ako aj zvukový signál, ktorý včas upozorní na možné riziko poruchu auta. 

Batéria

Nebuďte leniví ísť do autoservisu a skontrolovať stav batérie pomocou zástrčky - špeciálne zariadenie so vstavaným voltmetrom, ktoré určuje stupeň vybitia batérie. Plne funkčná batéria je na dlhej ceste základ, rovnako ako fungujúci a kvalitný motor

A nakoniec - v žiadnom prípade by ste nemali zabudnúť, aby ste sa na dlhú cestu poriadne vyspali. Napriek tomu, že ide o posledný bod v zozname, nie je o nič menej dôležitý ako všetky ostatné. Aby ste mali hlavu čistú, presné pohyby a rýchle reakcie, choďte spať včas.

(TPN/PR, foto: pexels.com)

Kam ďalej?

Užitočné doplnky pre vaše autoOchráňte interiér auta pred vodou, vlhkosťou a dažďomDoplnky, ktoré vaše auto ocení

Užívatelia: Najaktívnejší / Najlepšie hodnotení

Diskusia · 0 komentárov

Pridať komentár